Aktualności

Mazowiecka Grupa SPEED podsumowała miniony miesiąc na drogach

Data publikacji 05.05.2023

Nieoznakowane radiowozy wyposażone w wideorejestrator, czy laserowe mierniki prędkości to tylko kilka z wielu narzędzi, z których korzystają policjanci wchodzący w skład Mazowieckiej Grupy SPEED. Każdego dnia nieustannie eliminują z ruchu kierujących, którzy poprzez swój styl jazdy zagrażają bezpieczeństwu na drodze. Funkcjonariusze policyjnej „specgrupy” w kwietniu skontrolowali ponad 4800 pojazdów. Ujawnili 4349 wykroczeń, zatrzymali 44 prawa jazdy.

W kwietniu policjanci z mazowieckiej grupy SPEED ujawnili 4349 wykroczeń. 3595 z nich dotyczyła przekroczeń dopuszczalnej prędkości, w tym 29 kierujących przekroczyło prędkość powyżej 50 km/h na obszarze zabudowanym. Mundurowi skierowali 92 wnioski do sądów o ukaranie sprawców wykroczeń. Nałożyli 3631 mandatów karnych. Policjanci zatrzymali 44 prawa jazdy oraz 150 dowodów rejestracyjnych. Grupa SPEED zatrzymała również 10 pijanych kierowców i tyle samo kierujących, którzy prowadzili pojazd pomimo orzeczonego sądowego zakazu.

Pomimo policyjnych apeli o zachowanie należytej ostrożności na drodze i poruszanie się z bezpieczną prędkością, nadal nie brakuje kierowców, którzy znacznie przekraczają dopuszczalną prędkość i tracą prawo jazdy.

Należy pamiętać, że na drodze nie jesteśmy sami. Każda osoba znajdująca się na drodze jest jej pełnoprawnym uczestnikiem i ma prawo być na niej bezpieczna. Przestrzegając przepisów ruchu drogowego, dbamy o bezpieczeństwo swoje i innych osób.

Zespół Prasowy KWP zs. w Radomiu

Powrót na górę strony