33-letni pirat drogowy pędził 118 km/h tuż przy szkole - Aktualności - Policja Mazowiecka

Aktualności

33-letni pirat drogowy pędził 118 km/h tuż przy szkole

Data publikacji 07.09.2017

33-latek przekroczył dozwoloną prędkość o 68 km/h w obszarze zabudowanym w miejscowości Wola Chodkowska, przejeżdżając obok szkoły, do której właśnie szły dzieci. Policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny za brak badań technicznych pojazdu. Jak się okazało to nie pierwsze tego typu przewinienie mężczyzny.

Do zdarzenia doszło dziś rano. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego kozienickiej komendy w ramach działań „Bezpieczna droga do szkoły”  kontrolowali prędkość kierujących w rejonie,  tym razem Publicznej Szkoły Podstawowej w miejscowości Wola Chodkowska.
O godz. 7:40 policjanci zatrzymali kierującego pojazdem marki Land Rover, który w obszarze zabudowanym jechał z prędkością 118 km/h. Kierujący był zdziwiony, że został zatrzymany i zapytał funkcjonariuszy czy  w tym miejscu jest  w ogóle obszar zabudowany? Funkcjonariusze wytłumaczyli mężczyźnie jak duże stworzył zagrożenie i na czym polegało jego przewinienie. Poinformowali kierującego również o tym, że znajdują się tuż obok szkoły do, której właśnie szły dzieci. A jego prędkość została przekroczona aż o 68 km/h. Ponadto pojazd, którym jechał 33-latek nie miał ważnych badań technicznych – za co policjanci zatrzymali mu dowód rejestracyjny.


Jak się okazało mężczyzna miał niedawno oddane prawo jazdy po wcześniejszym jego zatrzymaniu, za popełnienie analogicznego wykroczenia.  Kierujący skorzystał z prawa odmowy przyjęcia mandatu dlatego teraz za popełnione czyny odpowie przed sądem.


 Autor: mł. asp. Ilona Tarczyńska/AC

Powrót na górę strony