Skutecznie zwalczają przestępczość narkotykową - Aktualności - Policja Mazowiecka

Aktualności

Skutecznie zwalczają przestępczość narkotykową

Data publikacji 22.09.2017

Policjanci z powiatu sochaczewskiego skutecznie zwalczają przestępczość narkotykową. Tylko w ciągu trzech dni zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy posiadali przy sobie środki odurzające. W sumie funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 45 gramów amfetaminy i 23 gramy marihuany.

Policjanci z Referatu Operacyjno – Rozpoznawczego ustalili, że 31-letni sochaczewianin posiada środki odurzające, a także zajmuje się ich handlem. Informacje potwierdziły się w miniony wtorek. Do zatrzymania mężczyny doszło na jednej z ulic w Sochaczewie. Kryminalni znaleźli u niego ponad 45 gramów amfetaminy. Mężczyzna po zatrzymaniu został doprowadzony do policyjnego aresztu. W Prokuraturze Rejonowej w Sochaczewie przedstawiono mu zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków i handel nimi. Teraz dilerowi grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Drugi przestępca narkotykowy został zatrzymany w nocy z środy na czwartek w miejscowości Helenka. Policjanci kontrolowali teren, ponieważ wcześniej dochodziło tu do tworzenia dzikich wysypisk śmieci. W pewnym momencie zauważyli w środku lasu zaparkowaną toyotę. Gdy policjantka chciała wylegitymować kierowcę od razu wyczuła, że mężczyzna może być w posiadaniu marihuany. Po sprawdzeniu okazało się, że 20-latek z Sochaczewa miał przy sobie 23 gramy suszu, dwie wagi i fifki. Został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Teraz będzie odpowiadał za przestępstwo narkotykowe.

 

Autor: sierż. szt. Agnieszka Dzik/AC

Powrót na górę strony