Aktualności

Mazowieccy policjanci zabezpieczyli trzy kontrabandy

Data publikacji 12.10.2017

Mazowieccy policjanci zabezpieczyli w sumie ponad 9 tys. paczek nielegalnych papierosów. Lipscy policjanci ujawnili ponad 1 250 paczek różnych marek, prawie 3 kg tytoniu do produkcji papierosów oraz alkohol bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Funkcjonariusze z siedleckiej komendy wraz z celnikami zabezpieczyli ponad 3 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Czujnością wykazali się też policjanci z Grójca, którzy na gorącym uczynku zatrzymali dwóch mężczyzn przewożących 5 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej.

Policjanci z lipskiej komendy zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej i korupcji udali się do jednej z miejscowości na terenie powiatu. Ustalenia policjantów wskazywały bowiem, że na jednej z posesji należącej do 38-latka znajdują się papierosy bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Podczas przeszukania funkcjonariusze ujawnili nielegalny towar. Ponad 1 250 paczek papierosów, prawie 3 kilogramy tytoniu do produkcji papierosów oraz alkohol bez polskich znaków akcyzy. Wszystko o łącznej wartości uszczupleń należności podatkowych ponad 27 tys. złotych.

Właścicielem był 38-latek, który został zatrzymany. Mężczyzna już usłyszał zarzuty oraz złożył wyjaśnienia w tej sprawie.

 

Wczoraj do jednego z domów na terenie gminy Korczew w powiecie siedleckim weszli policjanci z Wydziału dw. z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji wraz z funkcjonariuszami Urzędu Celnego w Siedlcach, gdzie w czasie przeszukania ujawnili ponad 3,5 tys. paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Policjanci potwierdzili w ten sposób wcześniejsze utalenia dotyczące nielegalnego handlu papierosami.

Wprowadzenie do obrotu zabezpieczonej kontrabandy naraziłoby Skarb Państwa na ponad 80 tys. zł straty. 65-letnia kobieta, do której należał towar przyznała się do nielegalnego handlu papierosami. Za przestępstwo to grozi jej do 3 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

 

We wtorek grójeccy policjanci z Referatu Przestępczości Gospodarczej wspólnie z drogówką zatrzymali do kontroli samochód ciężarowy Scania wraz z naczepą. Ładunek pojazdu jak się okazało stanowiło 5 tys. paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych. Nielegalny towar przwoziło dwóch mężczyzn w wieku 24 i 29 lat. Zostali oni zatrzymani i przewiezieni do komendy.

24 i 29-latek usłyszeli zarzuty i przyznali się do nielegalnego przewożenia papierosów. Ich proceder naraziłby Skarb Państwa na straty w kwocie ponad 80 tys. zł.

W powyższej sprawie zabezpieczono także mienie na poczet przyszłych kar w kwocie niemal 40 tys. złotych.

 

Autor: kom. Agnieszka Świerczewska/asp. Tomasz Krukowski/kom. Agnieszka Wójcik/AC

Powrót na górę strony