Debata społeczna w Jastrzębi - Aktualności - Policja Mazowiecka

Aktualności

Debata społeczna w Jastrzębi

We wtorek odbyło się spotkanie „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie - możesz mieć na nie wpływ” dotyczące stanu bezpieczeństwa na terenie gminy Jastrzębia.

W Domu Strażaka w Jastrzębi odbyło się spotkanie dotyczące stanu bezpieczeństwa na terenie gminy Jastrzębia. Podczas spotkania na pytania odpowiadali przedstawiciele policji, Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Radomiu kom. Dariusz Szymański, Komendant Komisariatu Policji w Jedlińsku kom. Mariusz Szczęsny oraz pełniący obowiązki Kierownika Posterunku Policji w Jastrzębi mł. asp. Konrad Prokopczyk.

Obecni byli przedstawiciele władz gminnych i powiatowych, m.in. Wicestarosta Radomski Leszek Margas, Wójt Gminy Jastrzębia Elżbieta Zasada oraz m.in. dyrektorzy szkół i mieszkańcy.

Przedstawiono m.in. stan bezpieczeństwa na terenie gminy Jastrzębia. Zaprezentowana została „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa” oraz aplikacja „Moja Komenda”.

Następnie mieszkańcy i zaproszeni goście zadawali pytania przedstawicielom policji. Poruszano kwestie m.in. wykroczeń w ruchu drogowym na terenie gminy, przede wszystkim przekraczania dozwolonej prędkości. Rozmawiano także o bezpieczeństwie pieszych na terenie gminy.

Po spotkaniu sformułowano konkretne wnioski, które będą realizowane przez funkcjonariuszy.

 

Justyna Leszczyńska

Powrót na górę strony