Debata społeczna z mieszkańcami powiatu wyszkowskiego - Aktualności - Policja Mazowiecka

Aktualności

Debata społeczna z mieszkańcami powiatu wyszkowskiego

Data publikacji 19.10.2017

„Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ” pod takim hasłem odbyła się wczorajsza debata społeczna z mieszkańcami miasta i powiatu wyszkowskiego. Uczestnicy zapoznali się ze stanem bezpieczeństwa w powiecie, a także zgłosili bieżące uwagi w zakresie poprawy bezpieczeństwa.

W środę 18 października br. o godz. 16.00 w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Wyszkowie odbyła się powiatowa debata społeczna, w której uczestniczył Komendant Powiatowy Policji w Wyszkowie insp. Michał Toporkiewicz, Starosta Powiatu Wyszkowskiego – Pan Bogdan Pągowski, Burmistrza Wyszkowa – Pan Grzegorz Nowosielski, Wójt Gminy Somianka – Pan Andrzej Żołyński oraz kadra kierownicza wyszkowskiej Policji, radni i mieszkańcy .
Spotkanie rozpoczął Komendant Powiatowy Policji w Wyszkowie, który przedstawił stan bezpieczeństwa na terenie powiatu, efekty pracy wyszkowskich policjantów oraz realizacje wniosków zgłoszonych podczas debaty w listopadzie 2016 roku. Pan komendant omówił również działania profilaktyczne realizowane przez Policję skierowane głównie dzieci, młodzieży i seniorów.
W dalszej części swojego wystąpienia inspektor Michał Toporkiewicz przeszedł do prezentacji działającej na Mazowszu „Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa”. Zasady funkcjonowania i korzystania z KMZB krok po kroku przedstawił koordynator powiatowy KMZB podinsp. Tomasz Marcinkiewicz.


Komendant Powiatowy Policji zachęcał też uczestników do korzystania z innego narzędzia jakim jest aplikacja mobilna „Moja Komenda”, dzięki której na tylko można skontaktować się z najbliższą jednostką Policji ale też szybko odnaleźć dzielnicowego, który opiekuje się naszym rejonem zamieszkania. Omówił również realizowany przez Policję program „Dzielnicowy Bliżej Nas”.


Po wystąpieniu komendanta mieszkańcy mieli okazję wymienić swoje spostrzeżenia i uwagi w zakresie bezpieczeństwa. Poruszana tematyka w zdecydowanej większości dotyczyła bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Mieszkańcy zwrócili miedzy innymi uwagę na kierowców jeżdżących z nadmierną prędkością, kulturę jazdy kierowców i braki w infrastrukturze drogowej. Jeden z mieszkańców poruszył też problem zakłócania porządku przez młodzież gromadzącą się w okolicy dworca PKP/PKS w Wyszkowie.
Na część z tych pytań udzielono odpowiedzi już w trakcie spotkania. Komendant zapewnił, że wnioski które leża w jego kompetencjach zostaną przeanalizowane i wdrożone do realizacji.

Uczestnicy debaty zostali poproszeni o wypełnienie anonimowych ankiet za pomocą których mieli okazje wyrazić swoje zdanie na temat samego spotkania, pracy Policji oraz poczucia bezpieczeństwa.

Autor: st. sierż. Marta Gierlicka
 

Powrót na górę strony