Aktualności

Papierosowa kontrabanda w rękach sochaczewskich policjantów

Data publikacji 27.10.2017

Sochaczewscy kryminalni zatrzymali 42-letnią kobietę, która handlowała papierosami bez znaków polskiej akcyzy skarbowej. Policjanci zabezpieczyli ponad 13 tys. sztuk papierosów różnych marek i gotówkę pochodzącą z przestępczego procederu. Kobiecie grozi wysoka grzywna i do 3 lat więzienia.

Sochaczewscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą i korupcję ustalili, że na jednym z osiedli nieznana osoba handluje papierosami z przemytu. W trakcie dalszych ustaleń okazało się, że za sprzedażą „lewych” papierosów stoi 42-letnia kobieta. Sochaczewianka była zaskoczona „wizytą” kryminalnych. Początkowo chciała ich przekonać, że nie ma nic wspólnego z przestępczym procederem, ale policjanci nie dali jej wiary. Podczas przeszukania mieszkania znaleźli ponad 13 tys. sztuk papierosów bez znaków polskiej znaków akcyzy skarbowej i blisko 30 tys. złotych.

Kobieta została zatrzymana, przyznała się, że pieniądze pochodzą ze sprzedaży papierosów. Straty skarbu państwa z tytułu niezapłaconej akcyzy i podatku VAT oszacowano na 15 tys. zł.

Mieszkanka Sochaczewa usłyszała już zarzut z kodeksu karnego skarbowego. Na poczet przyszłych kar i roszczeń zabezpieczono znalezione u niej pieniądze. Kobiecie grozi wysoka grzywna i do 3 lat więzienia.

 

Autor: sierż. szt. Agnieszka Dzik

Powrót na górę strony