V Debata powiatu mławskiego - Aktualności - Policja Mazowiecka

Aktualności

V Debata powiatu mławskiego

Data publikacji 13.11.2017

W miniony czwartek w auli PWSZ w Mławie odbyła się V Debata Społeczna z udziałem władz samorządowych. Debata poświecona była bezpieczeństwu lokalnemu, a jej hasło brzmiało: „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”.

Celem prowadzonych od kilku lat spotkań jest diagnozowanie i określanie potrzeb społecznych, związanych z zagrożeniami bezpieczeństwa mieszkańców, wymagających podjęcia działań prewencyjnych przez policję bądź inne podmioty odpowiedzialne za utrzymanie szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Tematem tegorocznej debaty powiatowej były aktualne problemy, zdiagnozowane lokalnie m.in. poprzez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz prezentacja tego nowego narzędzia, ułatwiającego współpracę z mieszkańcami. Przedstawiono ponadto cele program pn. „Dzielnicowy bliżej nas”, podkreślając rolę dzielnicowego i zachęcając do korzystania z darmowej aplikacji „Moja Komenda”.

W debacie uczestniczył Kierownik Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego Krzysztof Bieńkowski, Starosta Mławski Włodzimierz Wojnarowski, Burmistrz Miasta Mława Sławomir Kowalewski, wójtowie gmin, Komendant Powiatowy PSP w Mławie st. bryg. Jarosław Kuciński, komendanci Straży Miejskiej i Gminnej, przedstawiciele mławskich urzędów i instytucji, kuratorzy zawodowi, przedstawiciele wspólnot mieszkaniowych oraz zarządów osiedli, młodzież klas policyjnych i wojskowych ACK w Mławie, mieszkańcy. Debatę zorganizował Komendant Powiatowy Policji w Mławie insp. Artur Ryfiński we współpracy ze Starostą Mławskim i Burmistrzem Miasta Mława. Spotkanie zakończyło się wypracowaniem wniosków do realizacji oraz propozycją dotyczącą funkcjonowania Krajowej Mapy zagrożeń Bezpieczeństwa:

WNIOSEK NR 1 – Skierowania wniosku do zarządcy drogi o poprawę infrastruktury drogowej Al. Piłsudskiego w Mławie, w pobliżu marketu Kaufland – budowa dodatkowej drogi dojazdowej do marketu i pasażu handlowego (obecnie znajduje się tam tylko jedna droga dojazdowa).

WNIOSEK NR 2 – Zainstalowanie monitoringu miejskiego na terenie Mława – Wólka w rejonie skweru przy skrzyżowaniu ulic Rynkowej i Kościelnej.

WNIOSEK NR 3 – Poprawa oświetlenia ulicznego, montaż dodatkowych lamp przy ul. Przemysłowej w Mławie.

WNIOSEK NR 4 – Dodanie nowej kategorii zgłoszeń do KMZB, dotyczącej palenia ognisk na terenach leśnych.

 

Powrót na górę strony