Aktualności

„Akademia Dzielnicowego” - Pomyśl zanim uderzysz

Data publikacji 15.11.2017

Wczoraj w Żyrardowskim Centrum Kultury oraz hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 miał miejsce happening pod hasłem "Pomyśl zanim uderzysz" zorganizowany przez dzielnicową sierż. szt. Annę Rabas-Szarską w ramach „Akademii Dzielnicowego”.

Wczoraj hala sportowa oraz Centrum Kultury w Żyrardowie zapełniły się dziećmi i młodzieżą z trzech miejskich szkół, wszystko po to, aby wziąć udział w happeningu pod hasłem "Pomyśl zanim uderzysz”. Pomysłodawczynią inicjatywy była sierż. szt. Anna Rabas-Szarska dzielnicowa z Żyrardowa, która postanowiła w nieco odmienny sposób dotrzeć do młodych ludzi i poruszyć kwestie przemocy w szkole, w domu i na ulicy.

W przedsięwzięciu uczestniczyło niemal tysiąc uczniów. W spotkaniu udział wzięła też grupa zawodników samoobrony Young Grapplers - dziecięcych i młodzieżowych utytułowanych mistrzów i v-ce mistrzów Polski, którzy pokazali, że umięjętności siłowe nie muszą być wykorzystywane, aby krzywdzić innego człowieka. Podczas przedsięwzięcia poruszona została również tematyka zakazu stosowania kar cielesnych wobec dzieci, ponieważ w dalszym ciągu zbyt wielu ludzi akceptuje stosowania przemocy.

Uczestnicy happeningu przynieśli wypisane na kartkach hasła antyprzemocowe, z którymi zapozowali przed mediami. Bowiem założeniem happeningu było również, aby w lokalnych mediach pojawiły się zdjęcia dzieci i młodzieży protestujący przeciwko przemocy, po to aby zmusić do przemyślenia innych ludzi, być może sprawców przemocy. Dzieci chciały pokazać, że nie godzą się na żadną formę przemocy, wśród siebie, w szkole, na ulicy, czy stosowaną w rodzinach.

 

Zespół Prasowy KWP zs. w Radomiu

Powrót na górę strony