Aktualności

Radomskie dzielnicowe spotkały się z mieszkańcami miasta

Dzielnicowe z Komisariatu I Policji w Radomiu zorganizowały spotkanie z mieszkańcami pn. „Bezpieczna dzielnica – bezpieczny mieszkaniec”.

W Miejskiej Bibliotece Publicznej Filia nr 6 dzielnicowe z KP I spotkały się z mieszkańcami okolicznych dzielnic. Tematyka spotkania była ściśle związana z mogącymi wystąpić w życiu codziennym zagrożeniami oraz sposobami i metodami ograniczenia tych zjawisk bądź też ich unikania. Policjantki opowiadały uczestnikom o zagrożeniach, na które są szczególnie narażeni. W swojej prelekcji policjantki przedstawiły sposób działania sprawców przestępstw oraz wyjaśnili na czym polega popularne oszustwo na tzw. wnuczka czy policjanta. Funkcjonariuszki apelowały o wzmożoną czujność oraz radziły, jak postępować, aby nie stać się ofiarą oszusta. Jednym z celów tego typu spotkań jest także budzenie u społeczności lokalnej poczucia obowiązku zgłaszania organom ścigania informacji o przestępstwach i wykroczeniach, których są świadkami.

 

W spotkaniu udział wzięli także ratownicy medyczni, którzy mówili mieszkańcom o pierwszej pomocy, a także przedstawiciele straży pożarnej uczulając na zagrożenia związane z tlenkiem węgla. Wszyscy uczestnicy otrzymali m.in. broszury informujące oraz odblaski.

To cykl spotkań z mieszkańcami, kolejne już 20 listopada o godz. 11 w MOK Kuźni Artystycznej w Radomiu ul. Daszyńskiego 5.

 

Autor: Justyna Leszczyńska

Powrót na górę strony