Aktualności

Rozmowy o bezpieczeństwie z podróżnikiem Arkadym Fiedlerem w radomskiej „Samochodówce”

Pisarz, podróżnik i jak sam o sobie mówi „zmotoryzowany turysta” - Arkady Fiedler przemierza świat „maluchem”. Z uczniami radomskiej „Samochodówki” rozmawiał o podróżach. W kolejną podróż wyruszy autem przygotowanym w Radomiu. W spotkaniu uczestniczyli także policjanci z mazowieckiej drogówki.

Pierwszym wyzwaniem dla Arkadego Fieldera była podróż wzdłuż granic Polski, potem przyszła kolej na Afrykę i Azję. Przyjechał do Radomia żeby oddać swojego Fiata 126p w ręce młodych mechaników z Zespołu Szkół Samochodowych. Teraz przed uczniami ogromne wyzwanie. Ich zadaniem jest przygotowanie słynnego „maluszka” do kolejnej wyprawy i to nie byle jakiej. Do pokonania będą obie Ameryki. W razie potrzeby policjanci w Wydziału Ruchu Drogowego KWP zs. w Radomiu, którzy współpracują ze szkołą w czasie różnych akcji, będą służyć wiedzą i pomocą w czasie przygotowywania pojazdu. Auto ma trafić do właściciela już w kwietniu 2018. Odbędzie się wtedy festyn motoryzacyjny organizowany przez „Samochodówkę”, w którym uczestniczą zawsze policjanci z mazowieckiej drogówki.

Podróżnik na spotkaniu opowiadał nie tylko o swoich pasjach i przygodach, ale również o tym, jak bardzo warunki panujące na afrykańskich i azjatyckich drogach różnią się od tych, jakie są nam znane, o tym jak ważna jest empatia i wzajemny szacunek na drodze.

 

Autor: mł. asp. Ewelina Stróżka

Powrót na górę strony