V Debata powiatowa w Gostyninie - Aktualności - Policja Mazowiecka

Aktualności

V Debata powiatowa w Gostyninie

Data publikacji 23.11.2017

Wczoraj w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Gostyninie odbyła się debata społeczna zatytułowana "Porozmawiajmy o bezpieczeństwie - możesz mieć na nie wpływ" dotycząca bezpieczeństwa mieszkańców miasta i powiatu gostynińskiego. Podczas spotkania omówiono stan bezpieczeństwa, Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa, aplikację Moja Komenda oraz rolę dzielnicowego w kształtowaniu bezpieczeństwa w lokalnym środowisku.

Organizatorem spotkania był Starosta Gostyniński Tomasz Matuszewski oraz Komendant Powiatowy Policji w Gostyninie insp. Zbigniew Włodkowski. W debacie udział wzięli również przedstawiciele władz samorządowych miasta i gmin powiatu gostynińskiego, dyrektorzy szkół oraz innych instytucji, które na co dzień współpracują z gostynińską policją.


Zebranych przywitał Starosta Gostyniński wyrażając zadowolenie z kolejnej edycji spotkań ze społeczeństwem. Następnie Komendant Powiatowy Policji zaprezentował stan bezpieczeństwa na terenie powiatu oraz szczegółowo omówił działania profilaktyczne podejmowane przez funkcjonariuszy, a także założenia „Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa”, aplikacji „Moja Komenda” oraz programu „Dzielnicowy bliżej nas”.


Kolejnym punktem było przedstawienie uczestnikom spotkania sposobu zgłaszania na Policję informacji, za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Uczestniczący spotkania mogli śledzić na ekranie kolejne kroki, jakie należy wykonać, aby skutecznie zgłosić Policji problem wykorzystując do tego celu to nowoczesne narzędzie komunikacji.


Spotkanie zakończyło się wypracowaniem wniosków, które zostaną przekazane do realizacji odpowiednim instytucjom.
 


Autor: mł.asp. Dorota Słomkowska

Powrót na górę strony