Aktualności

Uczyli się ratować życie

Data publikacji 08.12.2017

Policjanci siedleckiej komendy rozpoczęli cykl szkoleń z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Podczas pierwszych zajęć funkcjonariusze przez kilka godzin pod okiem fachowca utrwalali wiadomości dotyczące reanimacji, resuscytacji oraz innych zagadnień pomocy przedmedycznej.

Znajomość tematyki z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej w wypadkach zagrażających życiu lub zdrowiu ludzkiemu jest rzeczą bardzo ważną i potrzebną. Policjant jako osoba powołana do ochrony obywateli, w każdej chwili może znaleźć się w sytuacji, kiedy od jego umiejętności będzie zależało czyjeś życie, a tylko odpowiednie przygotowanie może przynieść pozytywny efekty udzielonej przez niego pomocy. Tym bardziej, że niejednokrotnie zdarza się, że jadąc na miejsce zdarzenia policjanci są tam pierwsi, nawet przed karetką pogotowia.

Celem uzupełnienia posiadanej wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej siedleccy policjanci biorą udział w szkoleniach z ratownictwa medycznego. W szkoleniu pod fachowym okiem ratownika medycznego – strażaka z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Siedlcach st. asp. Mariusza Skrzeka, funkcjonariusze siedleckiej komendy przy wykorzystaniu specjalistycznego sprzętu szkoleniowego utrwalali swoje wiadomości w tym zakresie. Szkolenie jak i zakres poruszonej tematyki zostały bardzo wysoko ocenione przez jego uczestników. Szkolenia te będą w najbliższym czasie prowadzone sukcesywnie, a skorzystają z nich wszyscy mundurowi z Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach.

 

Autor: podinsp. Jerzy Długosz

Powrót na górę strony