Pijany kierowca próbował przekupić policjantów - Aktualności - Policja Mazowiecka

Aktualności

Pijany kierowca próbował przekupić policjantów

Data publikacji 12.12.2017

Kierowca, który spowodował kolizję będąc nietrzeźwym usiłował wręczyć policjantom łapówkę, by uniknąć odpowiedzialności karnej. Mężczyzna został zatrzymany. Odpowie teraz za kierowanie w stanie nietrzeźwym, spowodowanie kolizji i usiłowanie wręczenia korzyści majątkowej funkcjonariuszowi Policji. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Wczoraj wieczorem w Zągotach (gm. Bielsk), 55-letni mieszkaniec powiatu płockiego, kierując samochodem opel astra zderzył się z koparką, a następnie z vw golfem, po czym uciekł z miejsca zdarzenia, pozostawiając swój uszkodzony pojazd.

O zdarzeniu zostali powiadomieni policjanci z posterunku w Bielsku, którzy natychmiast pojechali na miejsce. Po uzyskaniu informacji od świadków zdarzenia, na temat kierowcy opla, pojechali do jego miejsca zamieszkania. Mężczyzna został zatrzymany w domu. Był nietrzeźwy. Policjanci trzykrotnie przeprowadzili badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Badanie wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna został przewieziony do komendy w Płocku.

W komendzie podczas wykonywania czynności związanych z zatrzymaniem, mężczyzna zaproponował policjantowi tysiąc złotych w zamian za odstąpienie od dalszych czynności. Policjant poinformował mężczyznę, że jest to przestępstwo i w związku z tym faktem sporządził stosowną dokumentację.

Zatrzymany mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwym (zagrożone karą do 2 lat więzienia oraz zatrzymaniem prawa jazdy na okres nie krótszy niż 3 lata), spowodowania kolizji drogowej (zagrożone karą grzywny do 5 tys. zł) oraz usiłowania wręczenia korzyści majątkowej funkcjonariuszowi Policji (zagrożenie karą do 10 lat więzienia).

 

Autor: asp. szt. Krzysztof Piasek

Powrót na górę strony