Aktualności

Zgłosił włamanie do samochodu, którego nie było

Data publikacji 12.01.2018

Do kozienickich policjantów zgłosił się mężczyzna, który złożył zawiadomienie dotyczące wybicia szyby i kradzieży z jego samochodu. Funkcjonariusze na miejscu nie stwierdzili żadnego włamania. Jadnak mężczyzna zaczął się tłumaczyć, że to wszystko wymyślił, bo zgubił telefon i chciał, żeby policjanci go odnaleźli. Nie zastanowił się, że za tego typu zmyślanie grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Czasami zdarzają się zgłoszenia od obywateli o niepopełnionym przestępstwie. Tak było i tym razem.

Do Komendy Powiatowej Policji w Kozienicach zgłosił się 29-latek, który złożył zawiadomienie o włamaniu się nieznanej mu osoby do jego samochodu. Sprawca miał wybić szybę i ukraść ze środka telefon komórkowy. Mężczyzna dosyć szczegółowo złożył zawiadomienie i określił gdzie pozostawił swój pojazd. Dokładnie też powiedział w jakich godzinach mogło dojść do tego włamania.

Po przesłuchaniu funkcjonariusze udali się z mężczyzną, aby dokonać dalszych czynności na miejscu zdarzenia i zabezpieczyć wszystkie ślady i dowody. Ku zdziwieniu policjantów na miejscu nie było żadnych cech świadczacych chociazy o próbie włamania się do pojazdu, na dodatek wszystkie szyby były całe. Mężczyzna zaczął się dość zawile tłumaczyć. W rozmowie z policjantem przyznał, że żadnego włamania i kradzieży do jego samochodu nie było, a zgłoszenia dokonał, ponieważ wczoraj zgubił swój telefon i chciał, żeby go policjanci odnaleźli.

Mężczyzna trafił ponownie na komendę. Teraz za złożenie zawiadomienia o niepopełnionym przestępstwie i składanie fałszywych zeznań grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

 

Autor : mł. asp. Ilona Tarczyńska/AC

Powrót na górę strony