Aktualności

Kolejne zatrzymanie z nielegalnymi papierosami

Data publikacji 12.01.2018

Białobrzescy policjanci Wydziału Kryminalnego dw. z Przestępczością Gospodarczą zatrzymali 55-letnią kobietę oraz zabezpieczyli wyroby tytoniowe bez polskich znaków akcyzy i sprzęt do produkcji papierosów.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego dw. z przestępczością gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Białobrzegach wczoraj zatrzymali 55- letnią mieszkankę Białobrzegów podejrzaną o wytwarzanie wyrobów tytoniowych bez zezwolenia. Kobieta wytwarzała papierosy, które następnie sprzedawała okolicznym mieszkańcom. Policjanci przeszukali mieszkanie zatrzymanej, w którym znaleźli blisko pół tysiąca gotowych do sprzedaży papierosów, krajankę tytoniową, kilka maszynek do robienia papierosów oraz kilkaset sztuk gilz.

Intensywne działania doprowadziły funkcjonariuszy do drugiego już w tym tygodniu zatrzymania osób trudniących się nielegalną produkcją papierosów. Kobieta nie pierwszy raz miała kontakt ze stróżami prawa. Wcześniej była już wielokrotnie zatrzymywana za podobne przestępstwa na szkodę budżetu państwa. Z przestępczego procederu uczyniła stałe źródło dochodu. 55-latka usłyszała już zarzut wyrabiania wyrobów tytoniowych bez wymaganego wpisu do rejestru za co grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

 

Autor: mł. asp. Edward Banach/AC

Powrót na górę strony