Szpitalny włamywacz w rękach płockich policjantów - Aktualności - Policja Mazowiecka

Aktualności

Szpitalny włamywacz w rękach płockich policjantów

Data publikacji 01.02.2018

Policjanci z płockiego wydziału patrolowo-interwencyjnego zatrzymali podejrzanego o włamania do kilkudziesięciu szafek ubraniowych, znajdujących się na terenie Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku.

Do zatrzymania doszło we wtorek rano. Funkcjonariusze w rejonie ul. Medycznej, zauważyli dwóch mężczyzn, którzy wychodzą ze szpitala z dużą, wypchaną torbą. Na widok policjantów mężczyźni porzucili torbę i zaczęli uciekać. W bezpośrednim pościgu zatrzymali jednego z mężczyzn. Okazało się, że jest to 20-letni mieszkaniec Płocka.

Policjanci po sprawdzeniu ustalili, że w szatni dla personelu medycznego doszło do włamania do ponad czterdziestu szafek ubraniowych, natomiast w porzuconej torbie znajdowały się różnego rodzaju przedmioty oraz ubrania i buty. Mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie. Był nietrzeźwy.

W toku dalszych czynności funkcjonariusze ustalili, że z jednej szafki zostały skradzione kluczyki do samochodu. Mężczyźni używając tych kluczyków uruchomili samochód, którym chcieli odjechać z parkingu. Wyjeżdżając z parkingu uderzyli jednak w jedną z lamp oświetleniowych na parkingu i w porzucili uszkodzone auto.

Zatrzymany mężczyzna został przesłuchany, usłyszał zarzuty włamania i kierowania samochodem w stanie nietrzeźwym. Grozi mu do 10 lat więzienia. Zatrzymanie drugiego z podejrzanych jest tylko kwestią czasu.

 

Autor: asp. szt. Krzysztof Piasek

Powrót na górę strony