Aktualności

Policjanci z celnikami zabezpieczyli nielegalne automaty do gier hazardowych

Data publikacji 09.02.2018

Płońscy kryminalni z funkcjonariuszami Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie w ostatnim czasie prowadzili działania, których celem było zwalczanie nielegalnego hazardu. W dwóch różnych miejscach na terenie powiatu wspólnie zabezpieczyli 6 automatów do gier. Właścicielom nielegalnych „salonów gier” grozi wysoka kara grzywny lub nawet 3 lata więzienia.

Na przestrzeni ostatnich kilku dni policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z płońskiej komendy wraz z funkcjonariuszami z Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie skontrolowali kilka punktów na terenie powiatu płońskiego, w których według ich informacji nielegalnie odbywały się gry hazardowe na automatach. Informacja posiadana przez mundurowych potwierdziła się. W miniony wtorek po południu w Płońsku w kontenerze służącym za salonik gier, stojącego przy jednej z głównych ulic, kryminalni i celnicy zabezpieczyli 3 urządzenia do gier losowych. Jak wiadomo takie urządzenia służą osiągnięciu korzyści finansowej. Kolejne 3 automaty funkcjonariusze zabezpieczyli wczoraj wieczorem w miejscowości Kamienica (gm. Załuski). Urządzenia umieszczone były w kontenerze stojącym na pustej działce, do którego doprowadzony był tylko prąd.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa – Ustawą o Grach Hazardowych - działalność w zakresie gier na automatach może być prowadzona jedynie na podstawie udzielonej koncesji na prowadzenie kasyna gry. Osobom, które organizują gry na automatach bez wymaganej koncesji, zezwolenia lub zgłoszenia grozi kara grzywny w wysokości 100 tys. zł. od każdego urządzenia. Wysokiej karze administracyjnej podlega również posiadacz lokalu, w którym działa nielegalny „salon gier”.

Funkcjonariusze zapowiadają kolejne wspólne działania w tym zakresie.

 

Autor: mł. asp. Kinga Drężek/AC

Powrót na górę strony