Aktualności

Policjanci po służbie zatrzymali nietrzeźwego kierującego

Data publikacji 05.03.2018

Policjant z Wydziału Prewencji KWP zs. w Radomiu będąc po służbie w trakcie rodzinnego wyjazdu zatrzymał nietrzeźwego kierującego na terenie gminy Grabów nad Pilicą. Tor jazdy kierowcy skodą zwrócił uwagę czujnego funkcjonariusza. Policjant nie pozwolili mu dalej już jechać, przekazując go policjantom z kozienickiej komendy. Kierujący skodą miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

W piątek po południu policjant z Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu w czasie wolnym od pracy jadąc do Warszawy ze swoją żoną, która też jest policjantką, służy w CBŚP, na terenie gminy Grabów nad Pilicą zauważyli samochód osobowy marki Skoda Octavia, którego kierujący wykonywał „dziwne” manewry. To zjeżdżał do krawędzi jezdni, to znów powracał na środek pasa. Czujni funkcjonariusze bez chwili wahania dokonali obywatelskiego zatrzymania. Jak się okazało mężczyzna ledwo stał na nogach, był pijany. Wtedy funkcjonariusz powiadomili dyżurnego kozienickiej Policji.

Policjanci nie pozwolili już odjechać nietrzeźwemu kierowcy. Po przyjeździe patrolu mężczyzna został poddany badaniu na zawartość alkoholu w organizmie. To wykazało, że 69-letek ma ponad dwa promile. Mężczyzna podczas kontroli miał prawo jazdy stwierdzające uprawnienia do kierowania niemal na wszystkie kategorie. Zgodnie z obowiązującymi przepisami funkcjonariusze zatrzymali kierującemu ten dokument.

Teraz mężczyzna odpowie za swoje nieodpowiedzialne zachowanie przed sądem. Kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości to przestępstwo zagrożone karą do 2 lat pozbawienia wolności, zakazem prowadzenia pojazdów oraz wysoką nawiązką finansową.

 

Autor: mł. asp. Ilona Tarczyńska/AC

Powrót na górę strony