Chciał oszukać tachograf. Jechał "na magnesie" - Aktualności - Policja Mazowiecka

Aktualności

Chciał oszukać tachograf. Jechał "na magnesie"

Data publikacji 12.03.2018

Ostrołęccy policjanci zatrzymali do kontroli kierowcę ciężarowego mana z naczepą. Okazało się, że mężczyzna fałszował zapisy tachografu. Mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego ukarali kierującego mandatem karnym w wysokości 2 tys. zł. Natomiast wobec przewoźnika realizującego transport wszczęto postępowanie administracyjne zgodnie z przepisami ustawy o transporcie drogowym na sumę 5 tys. zł.

Dzisiaj po godzinie 7 mundurowi z ostrołęckiej drogówki specjalizujący się w transporcie drogowym w Rzekuniu zatrzymali do kontroli ciągnik siodłowy man wraz z naczepą, należący do firmy działającej na terenie sąsiedniego powiatu. Podczas kontroli pojazdu funkcjonariusze stwierdzili, że 43-letni mieszkaniec powiatu mińskiego nie rejestrował na karcie kierowcy prawidłowych wskazań.

Jak się okazało w trakcie dalszej kontroli, za wadliwy pomiar urządzenia odpowiadał zainstalowany na impulsatorze magnes, który zakłócał urządzenie rejestrujące czas pracy kierowcy. Dzięki temu mógł on, nie zatrzymując się na odpoczynek, jechać przez wiele godzin.

Magnes zabezpieczono dla potrzeb dalszego postępowania w tej sprawie. W związku ze stwierdzonymi naruszeniami na kierowcę nałożono mandat na kwotę 2 tys. zł. Natomiast wobec przewoźnika realizującego transport wszczęto postępowanie administracyjne zgodnie z przepisami ustawy o transporcie drogowym na sumę 5 tys. zł.

Informujemy, że policjanci z ostrołęckiego Wydziału Ruchu Drogowego będą prowadzili dalsze szczegółowe kontrole w tym zakresie.

 

Autor: asp. Tomasz Żerański/AC

Powrót na górę strony