Aktualności

Handlował podrobionymi butami znanej marki

Data publikacji 05.04.2018

Wczoraj funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą siedleckiej komendy ujawnili kilkadziesiąt par obuwia sportowego z podrobionymi znakami towarowymi znanej marki sportowej. Mężczyzna wstawiał fotografie obuwia na aukcje on line, a gdy któryś z internautów dokonał zakupu to wówczas 28-latek kupował towar na chińskich portalach internetowych.

Policjanci z Wydziału do Walki z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą siedleckiej komendy ustalili i dotarli do 28-letniego mieszkańca Siedlec, który za pośrednictwem Internetu oferował do sprzedaży obuwie sportowe znanej marki. Cena butów, które sprzedawał była poniżej nawet wartości promocyjnej. W trakcie przeszukania miejsca zamieszkania siedlczanina policjanci ujawnili kilkadziesiąt par butów sportowych jednej marki. Jak się okazało nie były one oryginalne.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że mężczyzna wstawiał fotografie obuwia na aukcje on line, a gdy któryś z internautów dokonał zakupu to wówczas 28-latek kupował dane modele na chińskich portalach internetowych i wskazywał adres kupującego jako adres wysyłki. Zabezpieczone podczas przeszukania obuwie to prawdopodobnie tzw. „zwroty” dokonywane przez niezadowolonych klientów.

Obecnie trwa postępowanie podczas, którego policjanci prześledzą dokładnie cały proceder.

 

Autor: kom.Agnieszka Świerczewska/AC

Powrót na górę strony