„Mój rower – moje życie” mazowieccy policjanci zainaugurowali akcję - Aktualności - Policja Mazowiecka

Aktualności

„Mój rower – moje życie” mazowieccy policjanci zainaugurowali akcję

Data publikacji 09.04.2018

Policjanci mazowieckiej i radomskiej drogówki wspólnie z Radomską Grupą Mediową zainaugurowali kolejny sezon rowerowy pod hasłem "MÓJ ROWER - MOJE ŻYCIE" na drogach Mazowsza. Ponad 800 uczestników z Radomia i okolic wzięło udział w wyprawie rowerowej "Co Za Jazda”.

W niedzielę policjanci z drogówki dbali o bezpieczeństwo rowerzystów zabezpieczając pierwszą wyprawę rowerzystów do miejscowości Skaryszew z cyklu „Co Za Jazda” zorganizowaną przez Radomską Grupę Mediową.

Rowerzyści wystartowali z ulicy Okulickiego w Radomiu, aby spotkać się na Rynku w Skaryszewie. W ramach przedsięwzięcia policjanci promowali bezpieczeństwo i wzajemny szacunek na drodze. Zwracali uwagę na potrzebę korzystania z elementów odblaskowych, prawidłowego oświetlenia roweru i zgodnego z przepisami korzystania z dróg. Najmłodszym uczestnikom wyprawy wręczono kaski rowerowe i elementy odblaskowe.

Policjanci również zabezpieczali przejazd cyklistów ulicami Radomia czuwając nad ich bezpieczeństwem aż do mety na Rynku w Skaryszewie. Na miejscu na uczestników czekały liczne atrakcje na scenie, konkursy i ściana wspinaczkowa. Ogromnym zainteresowaniem cieszyło się także stoisko, gdzie funkcjonariusze z Wydziału Prewencji KMP w Radomiu znakowali rowery. Podczas niedzielnej imprezy policjanci oznakowali ponad 100 rowerów.

WSZYSTKIM ROWERZYSTOM ŻYCZYMY BEZPIECZNYCH PODRÓŻY :)

 

Autor: WRD KWP zs. w Radomiu/Justyna Leszczyńska/AC

Powrót na górę strony