Radomscy policjanci inicjatorami znaków profilaktycznych przy przejściach - Aktualności - Policja Mazowiecka

Aktualności

Radomscy policjanci inicjatorami znaków profilaktycznych przy przejściach

Data publikacji 10.04.2018

Z inicjatywy policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Radomiu przy przejściach dla pieszych pojawiły się znaki profilaktyczne przypominające o zachowaniu ostrożności podczas przechodzenia przez jezdnię. Celem działań jest ograniczenie liczby zdarzeń drogowych z udziałem pieszych na przejściach.

W Radomiu przy przejściach dla pieszych stoją już znaki profilaktyczne przypominające pieszemu o zachowaniu ostrożności podczas przechodzenia przez jezdnię. Radomscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego nawiązali współpracę z Miejskim Zarządem Komunikacji Miejskiej w Radomiu i dzięki temu cyklicznie będą oznaczane najbardziej niebezpieczne przejścia dla pieszych.

Pierwsze znaki profilaktyczne już się pojawiły przy ulicy Malczewskiego i Chrobrego. Znaki mają za zadanie zwrócić uwagę pieszych na niebezpieczeństwo wypadkami, w których nieostrożny pieszy może stać się poszkodowanym. Każdy pieszy, zbliżając się do przejścia może już zobaczyć znaki, ma to zwiększyć jego czujność przy przechodzeniu na druga stronę ulicy. Również dla kierujących samochodami będzie to dobry sygnał do zachowania szczególnej ostrożności w rejonie przejść dla pieszych.

Pamiętajmy, że nasze bezpieczeństwo zależy od nas samych!

STOP WYPADKOM! ZACHOWAJ OSTROŻNOŚĆ!

 

Autor: Justyna Leszczyńska/AC

Powrót na górę strony