Sprawca rozboju pod kluczem. Próbował zrabować alkohol strasząc pistoletem...do kleju - Aktualności - Policja Mazowiecka

Aktualności

Sprawca rozboju pod kluczem. Próbował zrabować alkohol strasząc pistoletem...do kleju

Data publikacji 10.04.2018

W sobotę w jednym ze sklepów w Płocku doszło do rozboju. Sprawca zagroził ekspedientce i ukradł alkohol. Jeszcze tego samego dnia został zatrzymany przez Policję. Wczoraj sąd aresztował go na 3 miesiące. Grozi mu kara do 12 lat więzienia.

Do rozboju doszło rano. Policjanci na miejscu ustalili, że młody mężczyzna wszedł do sklepu, poprosił o alkohol, zapakował go do plecaka, po czym wyjął przedmiot przypominający broń i oświadczył, że użyje broni, gdy tylko ekspedientka zacznie krzyczeć. Później wyszedł ze sklepu. Ekspedientka w wyniku zdarzenia nie doznała żadnych obrażeń.

W wyniku prowadzonych czynności oraz na podstawie zapisu z kamer monitoringu miejskiego, policjanci jeszcze tego samego dnia ustalili dane personalne oraz miejsce zamieszkania napastnika. W mieszkaniu zastali nietrzeźwego mężczyznę, którym okazał się 33-letni mieszkaniec Płocka. Funkcjonariusze zatrzymali go, przeszukali również mieszkanie. W trakcie przeszukania znaleźli część skradzionego alkoholu. Okazało się też, iż pistolet, którym zastraszył ekspedientkę, był urządzeniem do klejenia klejem termotopliwym.

Mężczyzna wczoraj został doprowadzony do sądu w Płocku, który na podstawie zebranego w sprawie materiału dowodowego zastosował wobec mężczyzny tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy. Grozi mu do 12 lat więzienia.

 

Autor: asp. szt. Krzysztof Piasek

Powrót na górę strony