Uniemożliwiły pijanemu kierowcy dalszą jazdę - Aktualności - Policja Mazowiecka

Aktualności

Uniemożliwiły pijanemu kierowcy dalszą jazdę

Data publikacji 11.04.2018

Postawą godną naśladowania wykazały się mieszkanki powiatu gostyńskiego, które zaalarmowały policjantów o nietrzeźwym kierującym. Mężczyzna poruszając się ulicami miasta miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek wieczorem na ul. Jana Pawła II w Gostyninie. Dyżurny gostynińskiej komendy został powiadomiony przez 34-letnią kierującą skodą, że na teren parkingu sklepu wielobranżowego wjechał samochód, którego kierujący może być nietrzeźwy. W tym samym momencie takie podejrzenie zostało wzbudzone u 43- i 17-latki, które poruszały się mazdą. Uwagę kobiet zwróciły dziwne manewry jadącego przed nimi audi. Jego kierowca wjeżdżając na parking zahaczył o krawężnik, jechał raz do przodu, potem znowu chciał wyjechać do tyłu. To zachowanie wzbudziło podejrzenie kobiet, że kierowca mógł być pod wpływem alkoholu i natychmiast poinformowały Policję jednocześnie uniemożliwiając mężczyźnie wyjazd z parkingu.

Mundurowi natychmiast pojawili się na miejscu. Okazało się, że 49-letni mieszkaniec gminy Łąck oraz jego 55-letni pasażer są kompletnie pijani. Badanie alkomatem wykazało, że 49-latek miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy, a samochód został odholowany na policyjny parking. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności oraz sądowy zakaz.

Gostynińska Policja kieruje słowa uznania dla obywatelskiej postawy trzech mieszkanek powiatu gostynińskiego. Dzięki swojej natychmiastowej reakcji udaremniły one dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy, który stwarzał zagrożenie dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu. Dzięki temu uniknięto potencjalnej tragedii na drodze.

 

Autor: podkom. Dorota Słomkowska

 

Powrót na górę strony