Ostrołęccy policjanci zatrzymali podejrzanego o kradzież biżuterii - Aktualności - Policja Mazowiecka

Aktualności

Ostrołęccy policjanci zatrzymali podejrzanego o kradzież biżuterii

Data publikacji 12.04.2018

Wczoraj na terenie powiatu ostrołęckiego miejscowi policjanci zatrzymali młodego mężczyznę podejrzanego o kradzież biżuterii z domu. Część ze skradzionych przedmiotów już została odzyskana przez mundurowych i niebawem zostanie przekazana właścicielowi. Mężczyzna już usłyszał zarzut kradzieży.

Wczoraj mieszkanka powiatu ostrołęckiego zawiadomiła dyżurnego komendy o kradzieży z jej domu biżuterii w postaci, m.in. złotych łańcuszków i wisiorków. Według zgłaszającej do kradzieży miało dojść pomiędzy 2, a 10 kwietnia. Wartość strat poszkodowana ustaliła na kwotę kilku tysięcy złotych. Natychmiast po odebraniu zgłoszenia na miejsce pojechała grupa operacyjno-procesowa. W sprawę zaangażowali się także ostrołęccy kryminalni, którzy krok po kroku ustalali każdy szczegół tego zdarzenia.

W wyniku podjętych przez nich działań jeszcze tego samego dnia zatrzymali oni 19-latka podejrzanego o kradzież. W trakcie dalszych czynności ustalono, że mężczyzna skradzione przedmioty sprzedał do dwóch lombardów na terenie Ostrołęki. Rzeczy z jednego z nich już zostały odzyskane i po wykonanych czynnościach trafią do właścicielki, natomiast przedmioty sprzedane przez 19-latka w innym lombardzie zostały sprzedane, ale ich odzyskanie jest kwestią czasu.

Mężczyzna usłyszał już zarzut dotyczący kradzieży. Grozi mu do 5 lat więzienia.

 

Autor: asp. Tomasz Żerański

Powrót na górę strony