Uciekał przed Policją, bo był nietrzeźwy - Aktualności - Policja Mazowiecka

Aktualności

Uciekał przed Policją, bo był nietrzeźwy

Data publikacji 12.04.2018

We wtorek wieczorem policjanci ze zwoleńskiej drogówki pełniąc służbę w ramach akcji „Stop Trzeźwość” zatrzymali nietrzeźwego kierującego, który wcześniej zignorował polecenia funkcjonariuszy do zatrzymania się do kontroli. Po pościgu szybko okazało się co było przyczyną takiego zachowania 22-latka. Mężczyzna był nietrzeźwy. Teraz grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

We wtorek wieczorem policjanci ze zwoleńskiej drogówki pełniąc służbę w okolicach Czarnolasu, w ramach akcji „Stop Trzeźwość” zauważyli osobową alfę romeo, której kierujący nie miał również włączonych świateł. Funkcjonariusze wydali kierującemu wyraźne sygnały do zatrzymania się do kontroli, ten jednak zupełnie je zignorował. Gwałtownie przyspieszył i zaczął uciekać. Policjanci podjęli pościg, używając sygnałów dźwiękowych i świetlnych. Nie widząc dalszych szans zgubienia radiowozu, mężczyzna zatrzymał pojazd przy sklepie w Czarnolesie i dalej zaczął uciekać pieszo. Jednak trwało to niedługo, bo policjanci szybko go zatrzymali.

Jak się okazało, kierującym był 22-letni mieszkaniec powiatu zwoleńskiego. Bał się spotkania z policjantami, bo był nietrzeźwy. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu wykazało u niego ponad 0,5 promila. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, a on sam za czyny, których się dopuścił, odpowie teraz przed sądem.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz niezatrzymanie się do kontroli drogowej grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności i utrata uprawnień do kierowania pojazdami.

 

Autor: mł. asp. Krzysztof Gregorczyk/AC

Powrót na górę strony