Aktualności

Ciechanowscy policjanci w ciągu kilku godzin dnia zatrzymali 5 nietrzeźwych rowerzystów

Data publikacji 12.04.2018

Sezon rowerowy już w pełni, na drogach powiatu ciechanowskiego coraz częściej można zauważyć rowerzystów. Niestety niektórzy zapominają, że aby poruszać się rowerem trzeba być trzeźwym. Funkcjonariusze z ciechanowskiej policji tylko w ciągu jednego dnia zatrzymali 5 nietrzeźwych rowerzystów.

Rowerzysta to uczestnik ruchu drogowego, którego bardzo często można zauważyć na jezdni razem z innymi pojazdami, który powinien szczególnie zadbać o swoje bezpieczeństwo gdyż jest niechronionym uczestnikiem ruchu drogowego. W sytuacji zderzenia z pojazdem nie chroni go karoseria pojazdu, pasy bezpieczeństwa czy poduszka powietrzna. Niestety nie wszyscy o tym pamiętają. Pierwszy rowerzysta, który był nietrzeźwy został zatrzymany wczoraj około godz. 14 w miejscowości Nowy Garwarz, 52-latek miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Około godz. 16:30 w Zalesiu 51-latek jechał rowerem z 2,5 promilami alkoholu w organizmie. Tuż przed godz. 20 w Glinojecku 36-latek miał promil, pół godziny później również w Glinojecku został zatrzymany 55-letni rowerzysta z ponad 3 promilami alkoholu. W Pawłowie przed godz.19 49-latek poruszał się rowerem mając w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

 

Nietrzeźwi rowerzyści poruszający się po drogach stwarzają ogromne zagrożenie bezpieczeństwa zarówno dla siebie jak i innych uczestników ruchu drogowego.

 

Autor: kom. Jolanta Bym

Powrót na górę strony