Działania „Motocykl” już w ten weekend - Aktualności - Policja Mazowiecka

Aktualności

Działania „Motocykl” już w ten weekend

Data publikacji 13.04.2018

Motocykle stają się w Polsce coraz bardziej popularnym środkiem transportu nie tylko ze względu na modę i na wrażenia, jakich jazda na nich dostarcza młodym ludziom, ale także ze względu na łatwość poruszania się motocyklem po zatłoczonych miastach.

W porównaniu z samochodami „dwukołowe pojazdy silnikowe” są mniej stabilne, trudniejsze do zauważenia i zapewniają mniej ochrony osobie prowadzącej pojazd. Stąd bierze się tak nieproporcjonalnie duży udział motocyklistów w wypadkach, których skutkiem jest śmierć lub poważna utrata zdrowia.

Elementem, który w istotny sposób przyczynia się do wzrostu zagrożenia wśród motocyklistów są nowe rozwiązania techniczne, które umożliwiają im jazdę z bardzo dużymi prędkościami. Dlatego każdy najmniejszy błąd motocyklisty może prowadzić do groźnego w skutkach wypadku. W roku 2018 w okresie od 1 stycznia do 31 marca na drogach garnizonu mazowieckiego Policji w wypadkach drogowych zostało rannych 5 motocyklistów.

W celu zatrzymania wzrostu liczby ofiar wśród motocyklistów oraz zmniejszenia zagrożenia, jakie stwarzają motocykliści w dniach 14-15 kwietnia zostaną przeprowadzone działania pod nazwą „Motocykl”.

Autor: st.asp Robert Ziembicki/WRD KWP

 

PODSUMOWANIE

Podczas działań policjanci przeprowadzili 222 kontrole motocykli. Ujawnili 68 wykroczeń, w tym m.in.: 6 nieprawidłowości dotyczących tablic rejestracyjnych, 20 wykroczeń polegających na przekroczeniu dopuszczalnej prędkości, 8 wykroczeń polegających na wykonywaniu niebezpiecznych manewrów oraz 2 związane z nadmiernym hałasem. Każdy zatrzymany do kontroli motocyklista otrzymał ulotkę opisującą związek pomiędzy prędkością a skutkami zdarzeń z udziałem motocyklistów. Działania w dalszym ciągu będą kontynuowane.

 

 

Powrót na górę strony