„Kaskada” na mazowieckich drogach - 16.04 - Aktualności - Policja Mazowiecka

Aktualności

„Kaskada” na mazowieckich drogach - 16.04

Data publikacji 14.04.2018

Kontrole prędkości i stanu trzeźwości kierowców znajdą się pod szczególnym nadzorem mazowieckiej drogówki. Choć wielu kierowców zdaje sobie sprawę z faktu, że w dzisiejszych czasach łatwo zostać ukaranym mandatem za przekroczenie dopuszczalnej prędkości, tak rzadko kierowcy zdają sobie sprawę z konsekwencji zdarzeń drogowych będących efektem niedostosowania prędkości do panujących warunków na drodze.

Dlatego w najbliższy poniedziałek, tj. 16 kwietnia, na drogach Mazowsza prowadzone będą działania „Kaskadowy pomiar prędkości”. Pod lupą mundurowych, rozstawionych na krótkim odcinku będą przede wszystkim drogi, na których kierowcy najczęściej nie stosują się do przepisów związanych z prędkością. W czasie działań policjanci wykorzystają wszelki dostępny sprzęt, od radiowozów z videorejstatorami, samochody oznakowane, na laserowych miernikach prędkości z wizualizacją kończąc.

W czasie kontroli drogowych policjanci będą sprawdzać prędkość, z jaką poruszają się pojazdy. Kontrolowana będzie trzeźwość kierowców oraz stan techniczny pojazdów.

Pamiętajmy, że wyruszając w podróż, zwłaszcza dłuższą, zadbajmy o naszą kondycję psychofizyczną. Za kierownicę wsiadajmy wypoczęci.

 

KIEROWCO,

zachowaj szczególną ostrożność na drodze. Pamiętaj o dostosowaniu prędkości do warunków panujących na drodze oraz zachowaniu bezpiecznej odległości pomiędzy pojazdami.

 

Pamiętaj, że na drodze nie jesteś sam, a nas „INTERESUJE TWOJE BEZPIECZEŃSTWO, A NIE TWOJE PIENIĄDZE”

 

Autor: st.asp Robert Ziembicki/WRD KWP

 

PODSUMOWANIE:

Funkcjonariusze skontrolowali 1198 kierujących, z których aż 761 przekroczyło dozwoloną prędkość. Podczas działań nie doszło do żadnego wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym.

Powrót na górę strony