Sokołowscy policjanci na Szaradzie - Aktualności - Policja Mazowiecka

Aktualności

Sokołowscy policjanci na Szaradzie

W Zespole Szkół Nr 1 im. K. K. Baczyńskiego w Sokołowie Podlaskim odbyły się kolejne już Targi Edukacji, Pracy i Kariery „Szarada 2018”. Wśród wielu uczelni wyższych oraz instytucji udział targach wzięła również Komenda Powiatowa Policji w Sokołowie Podlaskim.

W piątek w Zespole Szkół Nr 1 im. K. K. Baczyńskiego w Sokołowie Podlaskim odbyły się już po raz kolejny targi edukacji, pacy i kariery motywujące uczniów do kształtowania swojej ścieżki naukowej czy zawodowej. Zorganizowane wydarzenie skierowane było do tegorocznych maturzystów, by mogli zapoznać się z ofertami przygotowanymi przez uczelnie wyższe, dla osób bezrobotnych, a także dla tych, którzy chcą zmienić swój dotychczasowy zawód, bądź ukończyć dodatkowe kursy.

Wśród wielu uczelni wyższych oraz instytucji udział w targach wzięła Komenda Powiatowa Policji w Sokołowie Podlaskim. Zainteresowana młodzież zadawała wiele pytań dotyczących zawodu policjanta oraz wymogów jakie należy spełnić, aby do tej służby wstąpić. Dla uczestników wydarzenia przygotowane zostały pamiątkowe gadżety naszej jednostki jak również niezbędna dokumentacja, którą należy złożyć by móc ubiegać się o przyjęcie w Policji.

Udział w Targach Edukacji, Pracy i Kariery był kontynuacją promowania naszego zawodu wśród młodzieży na terenie powiatu sokołowskiego. Wcześniej policjanci wspólnie z pracownikiem z Zespołu Kadr i Szkolenia w Komendzie Powiatowej Policji w Sokołowie Podlaskim odwiedzili uczniów I Liceum Ogólnokształcącego w Sokołowie Podlaskim, jak też przyszłych maturzystów w Zespole Szkół w Kosowie Lackim.

 

Autor: st. sierż. Dominika Rozbicka

Powrót na górę strony