Z sądowym zakazem kierowania pojazdami rozwoził pizzę - Aktualności - Policja Mazowiecka

Aktualności

Z sądowym zakazem kierowania pojazdami rozwoził pizzę

Data publikacji 16.04.2018

Policjanci z Wyszkowa zatrzymali kierowcę, który zlekceważył sądowy zakaz kierowania pojazdami. Mężczyzna najwyraźniej nie potraktował wyroku sądu poważnie i rozwoził pizzę. Teraz musi się liczyć z poważnymi konsekwencjami. Za złamanie prawomocnego zakazu sądowego prowadzenia pojazdów grozi mu kara do 5 lat więzienia.

W piątek późnym wieczorem na terenie Wyszkowa policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę fiata. 33-latek był właśnie w trakcie wykonywania zamówienia. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, że 33-latek nie posiada uprawnień do kierowania, bo jak się okazało decyzją sądu zostało mu one odebrane za jazdę w stanie nietrzeźwości. Najwyraźniej 33-latek nie potraktował sprawy poważnie. Teraz po raz kolejny stanie przed sądem. Musi się liczyć z dużo poważniejszymi konsekwencjami. Za złamanie prawomocnego zakazu prowadzenia samochodów grozi utrata prawa jazdy na okres od 1 roku do lat 15. Ponadto sąd może orzec wobec kierowcy karę pozbawienia wolności nawet do lat 5.

Przypominamy, że kierowca, który ma cofnięte uprawnienia lub wydany przez sąd zakaz kierowania pojazdami, siadając za kierownicę popełnia przestępstwo.

 

Autor: sierż. szt. Marta Gierlicka

Powrót na górę strony