Policjanci z celnikami zabezpieczyli nielegalne automaty do gier hazardowych - Aktualności - Policja Mazowiecka

Aktualności

Policjanci z celnikami zabezpieczyli nielegalne automaty do gier hazardowych

Data publikacji 17.04.2018

Wyszkowscy policjanci razem z funkcjonariuszami Urzędu Celnego w Ciechanowie zabezpieczyli nielegalne automaty do gier hazardowych. Maszyny znajdowały się na tyłach sklepu spożywczego w gminie Rząśnik.

Policjanci z Wyszkowa zajmujący się zwalczaniem przestępstw o charakterze gospodarczym wraz z funkcjonariuszami Urzędu Celnego w Ciechanowie przeprowadzili działania mające na celu likwidację salonów gier działających niezgodnie z obowiązującą ustawą o grach hazardowych.

Funkcjonariusze ustalili, że w jednym ze sklepów spożywczych na terenie gm. Rząśnik organizowane są gry na automatach hazardowych bez wymaganego zezwolenia. Po wejściu do budynku ich ustalenia potwierdziły się. Na zapleczu sklepu znajdowały się dwa włączone, nielegalne automaty do gier oraz mężczyzna korzystający z jednego z tych urządzenia.

Zabezpieczone maszyny zostały przekazane funkcjonariuszom służby celnej, którzy prowadzą dalsze postępowanie w tej sprawie.

Przypominamy, że zgodnie z obowiązującą Ustawą o grach hazardowych za posiadanie nielegalnych automatów w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych grożą surowe kary w wysokości 100 tys. zł. od jednego automatu. Odpowiedzialność ponoszą nie tylko osoby, które urządzają nielegalne gry, ale także właściciele lokali, w których stoją takie automaty. Funkcjonariusze zapowiadają kolejne wspólne działania w tym zakresie.

Autor: sierż. szt. Marta Gierlicka


 

Powrót na górę strony