Zaginiona 87-latka odnaleziona przez policjantów - Aktualności - Policja Mazowiecka

Aktualności

Zaginiona 87-latka odnaleziona przez policjantów

Data publikacji 17.04.2018

Poszukiwanie osób zaginionych to nieodłączny element służby policjanta. Funkcjonariusze najczęściej poszukują osób starszych, schorowanych lub niepełnoletnich. Te osoby najbardziej narażone są na sytuacje zagrażające ich życiu lub zdrowiu, ponadto łatwo mogą paść ofiarą przestępstwa.

W poniedziałek około godz. 2 dyżurny ostrowskiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie o zaginięciu 87-letniej kobiety zamieszkałej na terenie gminy Wąsewo. Syn zaginionej twierdził, że jego matka około północy wyszła z domu i do momentu zgłoszenia nie wróciła. Dyżurny natychmiast wysłał na miejsce policjantów, w poszukiwaniach uczestniczył przewodnik z psem oraz funkcjonariusze z państwowej i ochotniczej straży pożarnej z Wąsewa i Ostrowi Mazowieckiej.

Policjanci znając rysopis zaginionej przeszukiwali tereny w pobliżu miejsca zamieszkania 87-latki w tym pobliskie łąki oraz lasy. Funkcjonariusze znaleźli zaginioną kobietę niedaleko jednej z posesji. 87-latka twierdziła, że z uwagi na bezsenność postanowiła wyjść na dłuższy spacer. Kobieta cała i zdrowa wróciła pod opiekę syna.

 

Autor: st.sierż. Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony