Wyprzedzał na trzeciego, doprowadził do wypadku i stracił prawo jazdy - Aktualności - Policja Mazowiecka

Aktualności

Wyprzedzał na trzeciego, doprowadził do wypadku i stracił prawo jazdy

Skrajną nieodpowiedzialnością na drodze wykazał się 43-latek. Mężczyzna poprzez nieprawidłowe wyprzedzanie doprowadził do zdarzenia. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy.

Do kolizji doszło wczoraj ok. godz. 18, na krajowej 61 w Chmielewie. Kierujący saabem wyprzedzał podczas gdy z przeciwnego kierunku nadjeżdżał inny pojazd. Z uwagi na brak możliwości kontynuowania manewru powrócił na swój pas i uderzył w jadącego w tym samym kierunku opla, następnie zjechał na drugą stronę drogi, uderzył w balustradę i wywrócił się na bok.

Kierowca saaba był trzeźwy. Wraz z nim w pojeździe podróżował pasażer. Obaj mężczyźni zostali przewiezieni do pułtuskiego szpitala. Za spowodowanie rażącego naruszenia zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym policjanci zatrzymali sprawcy prawo jazdy i sporządzili wniosek o ukaranie do sądu.

Największymi grzechami kierowców jest zazwyczaj brawura oraz nadmierna prędkość, niektórzy z nich bardzo się spiesząc wyprzedzają na „trzeciego” lub w niedozwolonych miejscach. Od początku 2018 roku doszło do 19 (12 w analogicznym okresie 2017) wypadków na terenie powiatu pułtuskiego podczas, których zginęła 1 (1 w 2017 r.) osoba, a 20 (17 w 2017 r.) zostały ranne. Ich główną przyczyną było przede wszystkim niedostosowanie prędkości do warunków ruchu.

 

Autor: sierż. sztab. Milena Kopczyńska

 

Powrót na górę strony