Trzymiesięczny areszt dla podejrzanego o rozbój - Aktualności - Policja Mazowiecka

Aktualności

Trzymiesięczny areszt dla podejrzanego o rozbój

Data publikacji 19.04.2018

Z początkiem tygodnia 35-letni sierpczanin usłyszał zarzut rozboju na 23-latku oraz zarzut współdziałania podczas kradzieży z włamaniem wspólnie z 20-letnim kompanem. Decyzją sądu do czasu pełnego wyjaśnienia sprawy najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

Do zdarzenia doszło przed tygodniem na terenie Sierpca. 23-letni sierpczanin postanowił odwiedzić swojego rówieśnika. Gdy przyszedł w odwiedziny, w mieszkaniu kolegi zastał jeszcze dwóch mężczyzn w wieku 35 i 20. W trakcie odwiedzin doszło do sprzeczki między nim, a goszczącym w mieszkaniu 35-latkiem, który pobił go, zabrał mu klucze od wynajmowanego mieszkania i wspólnie 20-letnim kompanem opuścił mieszkanie. Po wyjściu mężczyźni poszli do mieszkania wynajmowanego przez pokrzywdzonego, skąd zabrali m.in. gitarę akustyczną, e-papierosa oraz artykuły spożywcze.

Ranny w wyniku zajścia 23-latek zgłosił się do sierpeckiego szpitala, skąd przewieziony został do Płocka na dalsze badania. W międzyczasie o fakcie kradzieży kluczy poinformował właścicielkę wynajmowanego mieszkania, która w trakcie sprawdzania otrzymanej informacji ujawniła porozrzucane przedmioty, a o kradzieży z włamaniem poinformowała Policję. Dzień po powrocie ze szpitala 23-latek przyszedł na komendę zgłaszając rozbój oraz włamanie.

W wyniku podjętych czynności do sprawy jeszcze tego samego dnia policjanci zatrzymali mężczyzn mogących mieć związek z oboma przestępstwami. Z początkiem tygodnia 35-latek usłyszał zarzut rozboju na osobie 23-latka oraz współdziałania przy kradzieży z włamaniem, a jego 20-letni kolega zarzut współdziałania podczas kradzieży z włamaniem. Decyzją sądu 35-latek do czasu wyjaśnienia sprawy 3 miesiące spędzi w areszcie.

 

Autor: st.asp. Krzysztof Kosiorek

Powrót na górę strony