Policjanci uczą kobiety samoobrony - Aktualności - Policja Mazowiecka

Aktualności

Policjanci uczą kobiety samoobrony

Dwie policjantki z posterunku w Młodzieszynie to zapalone miłośniczki sportu, a także taktyk i technik interwencji. Teraz dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem z mieszkankami gminy Brochów. Darmowy kurs samoobrony powstał dzięki współpracy młodzieszyńskich policjantek z wójtem i gminnych pracowników społecznych. Pokazy samoobrony odbyły się również w dwóch innych gminach.

Bezpieczeństwo jest bez wątpienia jedną z najważniejszych potrzeb każdego człowieka. Gdy jesteśmy bezpieczni, czujemy się komfortowo. Wiedzą o tym mieszkanki gminy Brochów - uczestniczki darmowego kursu samoobrony dla kobiet. Przedsięwzięcie mogło się odbyć dzięki zaangażowaniu policjantek z posterunku w Młodzieszynie, wójta gminy Brochów - Piotra Szymańskiego oraz pracowników Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Brochowie. Zajęcia odbywają się w każdy poniedziałek.

Wybór policjantek, które prowadzą zajęcia jest nieprzypadkowy - sierż. sztab. Agata Motyka jest instruktorem taktyk i technik interwencji, a sierż. Judyta Krupa to absolwentka wychowania fizycznego i instruktor zajęć.

Mundurowe uczą, jak szybko i prawidłowo zareagować na nagle pojawiające się zagrożenie, jak bronić się adekwatnie do sytuacji i przede wszystkim, jak sobie poradzić ze stresem po zdarzeniu. Oprócz teorii, jest jeszcze praktyka. Kobiety ćwiczą podstawowe chwyty samoobrony, unikanie ciosów i obronę z wykorzystaniem przedmiotów codziennego użytku. Zajęcia cieszą się dużym zainteresowaniem. Na sali sportowej można spotkać nastolatki, jak również dorosłe kobiety. Każda z nich chce być bezpieczna.

Sierż. Judyta Krupa przeprowadziła również pokaz samoobrony w gminie Młodzieszyn i gminie Rybno. Towarzyszył jej sierż. Mateusz Szymczyk z sochaczewskiej komendy, który również jest instruktorem taktyk i technik interwencji. Mieszkanki tych gmin przekonały się, że drobna kobieta w starciu z mężczyzną nie stoi na straconej pozycji i dzięki znajomości podstawowych chwytów, może skutecznie się obronić.

 

Autor: sierż. sztab. Agnieszka Dzik

Powrót na górę strony