Aktualności

Eliminacje do konkursu patriotycznego organizowanego przez grójeckich policjantów

W Grójeckim Ośrodku Kultury odbyły się eliminacje konkursu patriotycznego organizowanego przez miejscową Komendę Powiatową Policji z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Dzieci i młodzież zaprezentowały się w kategorii recytatorskiej i muzycznej.

W sali widowiskowej Grójeckiego Ośrodka Kultury odbyły eliminacje do konkursu patriotycznego, którego celem jest propagowanie postaw patriotycznych, zachowanie tradycji narodowych, kształtowanie kultury żywego słowa, rozwijanie twórczości literackiej i plastycznej dzieci i młodzieży oraz budowanie pozytywnego wizerunku Policji. Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem, a udział w nim wzięło łącznie 87 osób ze szkół z powiatu grójeckiego. Eliminacje miały przebieg konkursowy. Na scenie zaprezentowały się dzieci i młodzież. Udział w eliminacjach wzięli: wokaliści, zespoły wokalne, zespoły instrumentalno-wokalne oraz osoby recytujące poezję patriotyczną.

Wykonawców oceniała komisja artystyczna w składzie: przewodniczący kom. Paweł Kalinowski Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Grójcu, Iwona Stafaniak Dyrektor Muzeum im. K. Pułaskiego w Warce oraz Ilona Feliksiak-Kozerska Redaktor gazety Życie Grójca.

Konkurs odbywa się w kilku kategoriach wiekowych. Po eliminacjach w konkursie recytatorskim i muzycznym, przeprowadzone zostaną jeszcze eliminacje w konkursie plastycznym pn. "Policjant - Anioł Stróż w wolnej Polsce" oraz konkursie literackim "Nasza Polska jest wolna". Na prace oczekujemy do 1 maja.

Ogłoszenie wyników eliminacji nastąpi 15 maja. Finał konkursu, występy finalistów oraz wręczenie nagród odbędzie się 30 maja br. podczas pikniku służb mundurowych pn. "Dzień z mundurem", który odbędzie się w Grójcu przy hali sportowej "Spartakus".

 

Autor: kom. Agnieszka Wójcik/RJ

Powrót na górę strony