Policyjne motocykle wyjechały na drogi - Aktualności - Policja Mazowiecka

Aktualności

Policyjne motocykle wyjechały na drogi

Słoneczna i ciepła pogoda spowodowała, że na mazowieckie drogi tym roku wyjechały już policjanci na motocyklach.

Coraz większa liczba jednośladów na drogach naszego województwa jest potwierdzeniem na to, że rozpoczął się sezon motocyklowy. W związku z tym na ulice wyruszyli także policjanci na motocyklach, którzy zadbają o bezpieczeństwo użytkowników dróg. Policjanci na jednośladach będą pełnili służbę do zakończenia motocyklowego sezonu.

Warto jednak pamiętać o bezpieczeństwie, zwłaszcza na początku sezonu. Kierowcy samochodów dopiero przyzwyczajają się do większej liczby jednośladów na drodze. To wszystko w połączeniu z brakiem należytej ostrożności i wyobraźni wszystkich uczestników ruchu drogowego, może doprowadzić do bardzo niebezpiecznych zdarzeń.

Dlatego w trosce o bezpieczeństwo kierowców aut oraz jednośladów funkcjonariusze z,,drogówki” rozpoczęli patrole na motocyklach, które zadbają, aby podróżowanie po naszych drogach odbywało się zgodnie z przepisami i bezpiecznie.

Nowoczesne i bardzo dobrze wyposażone maszyny każdego roku są dużym ułatwieniem w eliminowaniu niebezpiecznych zachowań na drodze. Dzięki nim policjanci są w stanie jeszcze skuteczniej reagować na niebezpieczne zachowania, szczególnie ze strony nieodpowiedzialnych kierowców.

Policyjne motocykle będzie można spotkać zarówno na terenie miast, ale również na terenie całego województwa. Służbę na nich pełnią doświadczeni funkcjonariusze z wydziału ruchu drogowego posiadający specjalne przeszkolenie.

Podczas służby policjanci zwrócą szczególną uwagę na kierowców jednośladów, sposób ich jazdy, a także, czy posiadają odpowiednie uprawnienia do kierowania oraz wymagane dokumenty podczas kontroli.

Pod szczególnym nadzorem będą także miejsca, gdzie miłośnicy dwóch kółek nie przestrzegają przepisów ruchu drogowego.

Wobec osób, które w sposób rażący będą popełniali wykroczenia policjanci będą działali zdecydowanie.

Pamiętajmy, że na drodze nie jesteśmy sami, a swoją brawurą możemy przyczynić się do ogromnej tragedii.

Apelujemy, aby kierowcy samochodów również pamiętali, że poprawa pogody, wiąże się z pojawieniem motocykli na drogach. Dlatego szczególnie uważnie należy spoglądać w lusterko. Jedni i drudzy muszą pamiętać, że nie są sami na drodze. Stosując te proste, ale skuteczne wskazówki, wszyscy przyczynimy się do zapewnienia bezpieczeństwa na drogach.

Jednocześnie już dziś informujemy, że wobec osób, które z dróg publicznych będą urządzały sobie tor wyścigowy będą wyciągane surowe konsekwencje.

Apelujemy do wszystkich użytkowników dróg o zachowanie rozwagi, ostrożności oraz przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

 

Autor asp. Tomasz Żerański

 

Powrót na górę strony