Wspólne działania na rzecz bezpieczeństwa na przejazdach kolejowych - Aktualności - Policja Mazowiecka

Aktualności

Wspólne działania na rzecz bezpieczeństwa na przejazdach kolejowych

Data publikacji 23.04.2018

Na przejazdach kolejowych powiatu kozienickiego policjanci z miejscowej drogówki wspólnie z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei prowadzili działania z wykorzystaniem Mobilnego Centrum Monitoringu pod kątem przestrzegania przepisów ruchu drogowego podczas przejeżdżania przez przejazdy kolejowe.

W ostatnim czasie na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w miejscowości Nagórnik doszło do tragicznego zdarzenia drogowego, w którym to kierujący samochodem wjechał pod nadjeżdżający pociąg i zginął na miejscu. W wyniku przeprowadzonej lustracji przez policję, zarządcę drogi oraz SOK, podjęto decyzję o podwyższeniu kategorii przejazdu, która wiąże się między innymi z zainstalowaniem sygnalizacji świetlnej w tym miejscu, co z pewnością przyczyni się do podniesienia poziomu bezpieczeństwa.


Pamiętajmy, że znak STOP obliguje nas do zatrzymania pojazdu i upewnienia się, czy możemy dalej jechać. Każda sytuacja spowodowana niezastosowaniem się do tego znaku może zakończyć się tragicznie. Należy zawsze się upewnić czy nie nadjeżdża pociąg, nawet gdy rogatki są otwarte.

 

Autor : mł. asp. Ilona Tarczyńska

Fot. arch

Powrót na górę strony