Ukradł monitoring, by pomóc teściowej w walce ze złodziejami - Aktualności - Policja Mazowiecka

Aktualności

Ukradł monitoring, by pomóc teściowej w walce ze złodziejami

Data publikacji 23.04.2018

Policjanci z Komisariatu Policji na płockim osiedlu Podolszyce ustalili mężczynę, który ukradł zestaw monitoringu. 40-latek tłumaczył, że chciał zrobić prezent teściowej, gdyż na jej działce dochodzi do kradzieży.

Niespełna jednego dnia potrzebowali płoccy policjanci z komisariatu na osiedlu Podolszyce, aby rozwiązać sprawę kradzieży zestawu monitoringu wartego niemal 1 200 zł. Kamery zniknęły z jednego ze sklepów budowlanych w Płocku.

Po uzyskaniu zgłoszenia o kradzieży, policjanci od razu zajęli się sprawą tajemniczego zniknięcia zestawu monitoringu. Funkcjonariusze szybko ustalili samochód, którym poruszał się sprawca. Dalsze czynności pozwoliły ustalić, kto w czasie kradzieży poruszał się tym samochodem. W czasie prowadzonych czynności, „skruszony” sprawca kradzieży wraz ze skradzionym towarem zgłosił się do komisariatu.

40-letni mieszkaniec Płocka przyznał się do kradzieży. Sam tłumaczył policjantom, że nie wie co skłoniło go do zabrania zestawu, ale chciał sprezentować teściowej zestaw monitoringu. Prezent miał posłużyć do ewentualnego nagrania i ustalenia sprawców kradzieży na terenie działki, należącej do kobiety. Mężczyzna tłumaczył, że w przeszłości na tej działce dochodziło do kradzieży.

Teraz 40-latkowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Autor: asp. szt. Krzysztof Piasek/AC

Powrót na górę strony