Dzielnicowy złotym medalistą Grand Prix Polski - Aktualności - Policja Mazowiecka

Aktualności

Dzielnicowy złotym medalistą Grand Prix Polski

Data publikacji 24.04.2018

16 lat intensywnych i pełnych pasji terningów dały makowskiemu dzielnicowemu asp. Grzegorzowi Dębowskiemu złoty medal podczas prestiżowych zawodów Grand Prix Polski karate kyokushin. Policjant startował w kategorii open, w sobotnim turnieju, który odbył się na targach FIT WEEKEND w Kielcach.

Organizatorami imprezy był Klub Karate Kyokushin Chikara i Sport Club Karate Białystok. W turnieju startowało aż 150 karateków z 15 klubów z całej Polski. Makowski dzielnicowy startował w kategorii open full contact. Prócz zwycięstwa, wielkim sukcesem policjanta było pokonanie o 35 kg cięższego od siebie przeciwnika. To właśnie ta walka przesądziła o triumfie makowskiego funkcjonariusza.

Mł. asp. Grzegorz Dębowski jest funkcjonariuszem makowskiej Policji. Od kilku lat jest dzielnicowym dwóch gmin, Rzewnie i Młynarze. Karate Kyokushin zainteresował się w 2002 roku. Szybko ta dyscyplina sportu stała się jego pasją. Trenuje w Międzyszkolnym Klubie Karate Kyokushin Ostrołęka. 16 lat intensywnych treningów i startów w zawodach dało mu nie tylko satysfakcję, ale też brązowy pas karate shinkyokushin. Funkcjonariusz swoją wiedzą i doświadczeniem dzieli się też z kolegami z pracy, gdyż jest instruktorem taktyk i technik interwencji w makowskiej komendzie. Od kilku latu jest również organizatorem „Kursów Samoobrony” dla kobiet organizowanym przez Komendę Powiatową Policji w Makowie Mazowieckim.

Największe osiągnięcia makowskiego dzielnicowego to: brązowy medal mistrzostw Polski Karate Kyokushin służb mundurowych w Szczytnie w 2012 roku, zwycięzca VI Gali Sztuk Walki UFO Ostrołęka w 2013 roku, srebrny medalista mistrzostw Polski w Nowym Mieście w roku 2016 oraz złoty medal podczas zawodów Grand Prix Polski karate kyokushin w miniony weekend.

 

Autor: mł. asp. Monika Winnik/AC

Powrót na górę strony