Kolejne podium policyjnej psycholożki - Aktualności - Policja Mazowiecka

Aktualności

Kolejne podium policyjnej psycholożki

Data publikacji 23.04.2018

Aleksandra Osiecka policyjna psycholog z Zespołu Psychologów KWP zs. w Radomiu wzięła udział w VI Mistrzostwa Polski Pracowników Służb Mundurowych w Badmintonie. Zdobyła I miejsce w grze pojedynczej oraz I miejsce w deblu. W zawodach udział wzięli policjanci, żołnierze, strażacy, funkcjonariusze straży granicznej, straży ochrony kolei, służby leśnej, służby więziennej i służb specjalnych.

Do rywalizacji o tytuły mistrzowskie w hali sportowej w Zagnańsku przystąpiło 120 zawodników i zawodniczek z całego kraju. Zawody odbywały się w 3 kategoriach wiekowych, a ich uczestnicy mierzyli się w grach pojedynczych, podwójnych i mieszanych. Sędzią głównym zawodów był Stefan Pawlukiewicz, a nad całością czuwał Zbigniew Wojciechowski - Prezes Świętokrzyskiego Związku Badmintona. Celem rozgrywek była przede wszystkim promocja i popularyzacja badmintona, zarówno w środowisku służb mundurowych, jak i w środowisku lokalnym oraz na terenie kraju.

Wśród uczestniczek imprezy była także Aleksandra Osiecka, zatrudniona na stanowisku psychologa policyjnego w Zespole Psychologów KWP zs. w Radomiu, wykonująca swoje obowiązki w KMP Płock. Badmintonem interesowała się od dziecka. Na poważnie zaczęła trenować od 11 lat, czyli od momentu rozpoczęcia pracy w Policji. Najważniejsze sukcesy Aleksandry w tej dyscyplinie to 3 złote medale zdobyte podczas V Mistrzostw Polski Służb Mundurowych w Badmintonie: w mikście, deblu i singlu. Podczas ostatnich mistrzostw – VI Mistrzostw Polski Służb Mundurowych
w Badmintonie zdobyła I miejsce w grze pojedynczej, w kategorii 36 – 45 lat i I miejsce w deblu, w kategorii do 40 lat.

Organizatorami Mistrzostw byli Świętokrzyski Związek Badmintona, Wójt Gminy Zagnańsk - Szczepan Skorupski, a współorganizatorami Świętokrzyska Grupa IPA, Świętokrzyski Komendant Wojewódzki Policji w Kielcach, Świętokrzyski Komendant Straży Pożarnej, Szef Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Kielcach. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwał Zespól Medyczny Oddziału Prewencji Policji w Kielcach.

ISP/asp. szt. Krzysztof Piasek

Powrót na górę strony