Aktualności

Bezpiecznie i czysto w środowisku - węgrowscy i siedleccy policjanci wraz z mieszkańcami zaangażowani w propagowanie prospołecznych postaw

Węgrowscy policjanci uczestniczyli w spotkaniu z dziećmi w PSP im. ks. bpa Fr. Jaczewskiego w Górkach-Grubakach. Uczniowie szkoły tego dnia sprzątali las, piekli kiełbasę przy ognisku, uczestniczyli w zawodach sportowych i słuchali prelekcji na temat bezpieczeństwa. Celem pikniku było kształtowanie i propagowanie pozytywnych postaw społecznych i ekologicznych wśród dzieci oraz osób dorosłych. Podobne założenia miało spotkanie siedleckich policjantów w gminie Zbuczyn. Tutaj także połączono przyjemne z pożytecznym – rajd rowerowy z sprzątaniem.

Policjanci z wydziału prewencji komendy w Węgrowie rozmawiali z dziećmi nie tylko o zasadach ruchu drogowego, ale również o bezpieczeństwie, jakie należy zachować będąc w lesie i o dbaniu o czystość w środowisku. Uczniowie mogli wsiąść do radiowozu policyjnego. Starsi natomiast mogli dowiedzieć się czym jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz jak z niej korzystać.

W trakcie spotkania odbyło się również znakowanie rowerów. To kolejne spotkanie węgrowskich policjantów w czasie którego podnoszona jest świadomość wśród dzieci i młodzieży na temat szeroko pojętego bezpieczeństwa.

Do dbania o środowisko namawiali także policjanci z Siedlec. W gminie Zbuczyn rodzinny rajd rowerowy połączono z akcją zbierania śmieci. Grupa ponad 30 rowerzystów wyruszyła z miejscowości Tarcze do miejscowości Cielemęc. Do udziału w imprezie zaproszono siedleckich policjantów. Pogoda sprzyjała uczestnikom rajdu. Tego typu przedsięwzięcie doskonale wpisało się w realizowany przez funkcjonariuszy KMP Siedlce program „Mój rower - Moje życie”. Asp.szt. Janusz Cabaj z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach przypomniał uczestnikom rajdu o zasadach bezpiecznego poruszania się po drogach, a także wręczył wszystkim rowerzystom kamizelki odblaskowe. Uczestnicy imprezy na trasie swego przejazdu zebrali pokaźną liczbę śmieci.

 

Autor: kom. Agnieszka Świerczewska/st.post. Marta Lewandowska

 

Powrót na górę strony