Uniemożliwił dalszą jazdę pijanej kierującej - Aktualności - Policja Mazowiecka

Aktualności

Uniemożliwił dalszą jazdę pijanej kierującej

Data publikacji 25.04.2018

Postawą godną do naśladowania wykazał się 31-letni mieszkaniec Gostynina, który uniemożliwił nietrzeźwej kierującej dalszą jazdę.

Do zdarzenia doszło wczorajszej nocy. 31-latek jadąc ulicami miasta zauważył, jak kierujący osobowym peugeotem nie potrafi zachować prostolinijnej jazdy. Mężczyzna postanowił pojechać za nim i gdy ten się zatrzymał kilka metrów dalej podbiegł do samochodu. Za kierownicą peugeota siedziała 41-letnia mieszkanka Gostynina. Od kobiety wyczuwalna była woń alkoholu, więc 31-latek poinformował dyżurnego gostynińskiej komendy o zdarzeniu. Policjanci zbadali stan trzeźwości kierującej i okazało się, że w jej organizmie znajdowało się blisko 2 promile alkoholu. Ponadto kobieta nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Teraz 41-latce grozi wysoka grzywna, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów oraz do 2 lat pozbawienia wolności.

Niestety w dalszym ciągu nie brakuje amatorów jazdy na podwójnym „gazie”, którzy stwarzają ogromne zagrożenie na drogach. Jednak bez wątpliwości, coraz częściej zauważalny jest również brak społecznej akceptacji dla nietrzeźwych kierowców. Wzorowa postawa obywatelska 31-latka świadczy o dbałości o nasze wspólne bezpieczeństwo na drogach powiatu gostynińskiego.

 

Autor: podkom. Dorota Słomkowska

Powrót na górę strony