Mazowiecka Policja na pikniku motoryzacji w radomskiej samochodówce - Aktualności - Policja Mazowiecka

Aktualności

Mazowiecka Policja na pikniku motoryzacji w radomskiej samochodówce

Data publikacji 26.04.2018

Wczoraj w Zespole Szkól Samochodowych w Radomiu odbył się piknik z okazji dni otwartych. Swoją ofertę zaprezentowała też Komenda Wojewódzka Policji zs. w Radomiu. Stoisko Policji cieszyło się dużym zainteresowaniem.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego oraz Wydziału Kadr i Szkolenia KWP zs. w Radomiu uczestniczyli w Pikniku Motoryzacyjnym. Prezentacja funkcjonariuszy była połączona z dniem otwartym szkoły zorganizowanym przez Zespół Szkół Samochodowych w Radomiu.

Na stoisku profilaktycznym każdy chętny mógł otrzymać cenne rady nt. bezpieczeństwa w ruchu drogowym, porozmawiać z policjantami o ich pracy, zapoznać się ze sprzętem wykorzystywanym w codziennej służbie, a także zmierzyć się z torem przeszkód w alkogoglach. Każdy też otrzymał gadżety promujące bezpieczne poruszanie się po drogach. W tle policyjnego stoiska wyświetlane były materiały profilaktyczne ukazujące skutki niestosowania się do przepisów ruchu drogowego. Projekcje miały uwrażliwić młodych i przyszłych kierowców, którzy odwiedzili piknik.

Komenda Wojewódzka Policji zaprezentowała także swoją ofertę dla zainteresowanych. Można było porozmawiać o pracy policjanta oraz dowiedzieć się jakie warunki trzeba spełnić by wstąpić w szeregi Policji. Przedstawione były szczegóły postępowania rekrutacyjnego oraz możliwości jakie oferuje służba. Na miejscu można było również wypełnić kwestionariusz osobowy do przyjęcia do służby. Policyjne stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem. O szczegóły przyjęcia do służby pytały nie tylko osoby młode, często zainteresowani byli rodzice, których dzieci niebawem kończą edukację.

 

WRD/Zespół Prasowy KWP zs. w Radomiu

Powrót na górę strony