Policjanci zatrzymali sprawców kradzieży z włamaniem - Aktualności - Policja Mazowiecka

Aktualności

Policjanci zatrzymali sprawców kradzieży z włamaniem

Data publikacji 26.04.2018

Kryminalni węgrowskiej komendy ustalili i zatrzymali podejrzanych o kradzież z włamaniem do domów, gdzie dokonali dewastacji m. in. sprzętu AGD oraz podejrzanych o kradzież w sklepie odzieżowym w Węgrowie.

Węgrowscy kryminalni w wyniku intensywnych czynności ustalili i zatrzymali 6 podejrzanych (10-15 lat) o kradzieże z włamaniem do czterech domów na terenie powiatu węgrowskiego. Podejrzani wybijali szyby w oknach, wyważali drzwi. Nieletni zniszczyli m. in. sprzętu RTV i AGD, połamali zegar ścienny, pomalowali ściany oraz ukradli kartę bankomatową, magnetofon i płyty CD. Młodzi sprawcy dostali się również do szkoły podstawowej, gdzie dokonali dewastacji. Straty powstałe w wyniku zniszczeń, to 20 tys. zł. Przeciwko młodym sprawcom zostały skierowane wnioski do sądu.

 

Kolejna kradzież miała miejsce na początku kwietnia w sklepie odzieżowym w Węgrowie, policjanci ustalili 3 podejrzanych z Łodzi, którzy weszli do sklepu, a następnie jeden z nich wszedł na zaplecze i ukradł z torebki z portfela 800 zł. Sprawcy to dwaj mężczyzn w wieku 42 i 44 lata i 38-letnia kobieta, którzy usłyszeli już policyjne zarzuty kradzieży z włamaniem. Grozi im do 10 lat więzienia.

 

Autor: st.post. Marta Lewandowska

 

Powrót na górę strony