Kolejny raz polała się policyjna krew - Aktualności - Policja Mazowiecka

Aktualności

Kolejny raz polała się policyjna krew

10 litrów krwi oddali dzisiaj mazowieccy policjanci i pracownicy cywilni w czasie dzisiejszej zbiórki krwi organizowanej przez Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów Województwa Mazowieckiego w Radomiu. Część z zebranej dzisiaj krwi trafi do krewnej jednej z policjantek naszego garnizonu.

Akcję "Życiodajny krwioobieg", jak poprzednio, zorganizował Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów Województwa Mazowieckiego w Radomiu oraz Zespół Prasowy KWP zs. w Radomiu. Na apel Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa im. dr. K. Vietha w Radomiu stawili się funkcjonariusze operacyjni, a także mundurowi z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Radomiu oraz liczne grono pracowników cywilnych, a także druhowie OSP Radom.

Dzisiaj przed komendą udało się zebrać 10 litrów krwi. Policjanci, strażacy doskonale zdają sobie sprawę z tego, jak ważne jest, by krwi nigdy nie brakowało, nieraz bowiem są świadkami tragicznych wypadków, z których do szpitala przewożono rannych wprost na stół operacyjny. Praca w służbach mundurowych, to służba dla społeczeństwa, dlatego też tak licznie odpowiedzieli na apel radomskiego centrum krwiodawstwa, bo jedynym źródłem krwi są ludzie, którzy rozumieją, że oddanie krwi to rodzaj posłannictwa.

 

Zespół Prasowy KWP zs. w Radomiu

Powrót na górę strony