Policja wspólnie z licealistami na patrolach - Aktualności - Policja Mazowiecka

Aktualności

Policja wspólnie z licealistami na patrolach

Data publikacji 26.04.2018

Policjanci z Gostynina w ramach projektu „Młodzieżowe patrole obywatelskie” zorganizowali wspólne patrole z uczniami. Podczas służby młodzież miała okazję obserwować z bliska codzienne obowiązki policjantów oraz uczestniczyć w akcjach profilaktycznych.

Uczniowie z I Liceum Ogólnokształcącego Płockiego Uniwersytetu Ludowego w Gostyninie wspólnie z policjantami, po raz kolejny, odbywają służby w ramach projektu „Młodzieżowe patrole obywatelskie”.

„Młodzieżowe patrole obywatelskie” to wspólne działanie profilaktyczne policjantów z Komendy Powiatowej Policji oraz I LO PUL w Gostyninie. W ramach projektu uczniowie mają możliwość uczestniczenia w służbie wspólnie z policjantami. Oprócz obserwowania codziennych obowiązków funkcjonariuszy młodzież ma możliwość uczestniczenia w akcjach profilaktycznych skierowanych do osób starszych, dzieci, młodzieży czy z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Licealiści podzieleni zostali na grupy i przydzieleni do dzielnicowych oraz policjantów ruchu drogowego. Młodzież asystować będzie policjantom w ich codziennych obowiązkach służbowych. Każdy patrol rozpoczyna się od odprawy służbowej, a następnie wyrusza do służby.

W pierwszym dniu wspólnych patroli uczniów przywitał I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Gostyninie nadkom. Radosław Romanowski, który wyraził zadowolenie z aktywnej postawy młodych ludzi.

Autor: podkom. Dorota Słomkowska

Powrót na górę strony