Było groźnie. Szybka reakcja policjantów - Aktualności - Policja Mazowiecka

Aktualności

Było groźnie. Szybka reakcja policjantów

Data publikacji 26.04.2018

Wczorajszy dzień na długo zostanie w pamięci mieszkańców jednego z bloków ul. Wolności w Płońsku. Na chodnik runęło 18 metrowe rusztowanie i tylko dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji policjantów nikt nie ucierpiał.

Po godzinie 18. dyżurny płońskiej Policji otrzymał zgłoszenie od mężczyzny, że rusztowanie przy jednym z bloków bloku przy ul. Wolności odchyliło się od ściany. Dyżurny natychmiast skierował na miejsce patrol policji, który był najbliżej. Policjanci zaledwie po kilku minutach byli już we wskazanym miejscu. Rzeczywiście, rusztowanie przy czteropiętrowym bloku odchylone było od góry o ok. 2 metry, na dodatek widac było, że jest niestabilne i lada moment może się przewrócić.

Policjanci widząc istniejące zagrożenie, głównie dla przechodniów, natychmiast przystąpili do zabezpieczania zagrożonego terenu. Okoliczny rejon bloku funkcjonariusze wygrodzili taśmą uniemożliwiając wejście. W chwili gdy zakończyli wygradzanie i zabezpieczanie terenu rusztowanie o wymiarach 18 na 16 merów runeło w dół wprost na chodnik.

Policjanci, którzy pojechali na miejsce wykazali się wielkim profesjonalizmem podejmując natychmiast zabezpieczenie zagrożonego miejsca. To dzięki tak szybkiej interwencji, nikt z przechodniów nie ucierpiał.

Mundurowi zabezpieczali teren do czasu przybycia innych służb. Na miejscu, pod nadzorem Prokuratora policjanci wykonali niezbędne czynności dla wyjaśnienia przyczyn przewrócenia się rusztowania. Obecny był także Inspektor Nadzoru Budowlanego oraz przedstawiciel firmy, która prowadziła prace remontowe bloku. Przyczyny przewrócenia się rusztowania bada nadzór budowlany i KPP w Płońsku.

 

Autor: podinsp. Grzegorz Osiński/AC

Powrót na górę strony